3 סקטורים בפוקוס

1. סקטור הטכנולוגיה

הקורונה שינתה את חיינו ביותר דרכים משנוכל לשער וטרפה את הקלפים בכל הנוגע לעולם ההשקעות במאה ה- 21. בזמן שתיירות, תעופה ובמידה מסוימת נדל”ן חוו פגיעה מן המשבר העולמי, ישנם סקטורים אשר הפגינו חסינות ואפילו רשמו ביצועי התחזקות מרשימים. אחת הדוגמאות היא סקטור הטכנולוגיה אשר בלט במיוחד בתקופה המיטלטלת הזו. כך למשל, מתוך 30 החברות שהצטרפו לבורסה ב- 2020 (שזה שיא בפני עצמו) 19 היו חברות הייטק וטכנולוגיה עם היקף גיוסים אדיר של 4.6 מיליארד ₪. בתוך זה, מדדי הטכנולוגיה ‘ת”א טק עילית’ ו- ‘ת”א טכנולוגיה’ רשמו עלייה שנתית של 47.29% ו- 46% בהתאמה.

בארה”ב – מניית ZOOM (ZM) רשמה זינוק פנומנלי עם עלייה שנתית של 193.74% וכיום היא נסחרת ב- 343$ למניה. דוגמה נוספת היא חברת אמזון (AMZN), קמעונאית הענק בתחום המסחר המקוון, אשר רשמה ב- 12 החודשים האחרונים עלייה גדולה של 50.7% ונסחרת כיום לפי שווי של 2977.57$ למניה.

*שווי שוק נכון ליום המסחר 5.3.2021.

זה כמובן לא אמור להפתיע אף אחד, שכן בתקופה בה נגזר עלינו להתנהל מרחוק, אנו זקוקים לאמצעים אשר יאפשרו לנו לעשות זאת. אחת הדוגמאות הבולטות לכך היא המעבר המואץ של סקטור הפיננסים למתן שירותים של בנקאות דיגיטלית (ראוי לציין כי סקטור הפיננסים נמצא לאחרונה במגמת עלייה לאחר שרשם נפילות קשות בשיא המשבר ב- 2020).

2. סקטור האנרגיה המתחדשת

קורונה או לא קורונה, כבר מספר שנים שהאנושות צועדת ב”מסלול ירוק” הנובע משינוי תפיסה: אין לנו (או לילדינו) עולם אחר לחיות בו, אז כדאי שנעשה את המקסימום כדי לשמור עליו. לראיה? כאן בישראל אושר לאחרונה המתווה “הירוק” של משרד האנרגיה לקידום יעד סביבתי-לאומי אשר הציב שר האנרגיה, מר יובל שטייניץ: להפיק עד 30% חשמל מאנרגיה מתחדשת תוך עשור אחד בלבד. בנוסף, בבורסה לניירות ערך הושקו אשתקד 2 מדדי אנרגיה חדשים:

  • מדד ‘ת”א קלינטק’ המורכב מ- 12 מניות ונאמד בשווי של 37 מיליארד ₪.
  • מדד ‘אקלים נקי מדלקים פוסיליים’ המורכב מ- 112 מניות ונאמד בשווי של 617 מיליארד ₪.

*שווי שוק נכון ליום המסחר 5.3.2021.

בארה”ב – ג’ו ביידן לא מפסיק ל”דבר ירוק” ומתכוון להזרים טריליוני דולרים לתחום האנרגיה המתחדשת ולנתק את התלות האמריקאית בפחם, גז ודלקי מאובנים (Fossil Fuels). כמו כן, שלא כמו קודמו בתפקיד, בכוונתו לחדש את שיתוף הפעולה הגלובלי בנושא איכותי הסביבה ולהחזיר את ארה”ב אל הסכמי האקלים של פריז מ- 2015.

האם מדובר בשעתו היפה של סקטור הקלינטק? שווה לעקוב!

3. סקטור הבריאות

ללא קשר אל עולם ההשקעות, 2020 חשפה את סקטור הבריאות ב”מערומיו” וגרמה לאנושות להבין שצריך לערוך בו שינויים דרמטיים. הסיבה, כמובן, היא הפגנת יכולת ירודה להתמודד ברמה לוגיסטית עם מגפה עולמית במאה ה- 21. הרי לא אחת שמענו על מחסור חמור בציודים ומכשורים רפואיים מה שוודאי הדליק “נורות אזהרה ” אצל מערכות בריאות ברחבי העולם (כולל אצלנו בישראל).

ועם קשר אל עולם ההשקעות, זה צפוי להפוך את סקטור הבריאות (ואת תחום ה-  Medical Supplies בפרט) לזירת מסחר אטרקטיבית אשר תמשוך אליה משקיעים רבים. והאמת? זה כבר קורה, תראו למשל מה קרה עם מדד ‘ת”א ביומד’, הבנצ’מארק המייצג את שוויין המצרפי של חברות מחקר ופיתוח בתחומי הביוטכנולוגיה, התרופות והמכשורים הרפואיים (כמו טבע, אליום מדיקל ופלוריסטם); מתחילת השנה (2021) הוא רשם עלייה של 20.75% ועלייה כוללת של 47.31% בשינוי שנתי.

*שווי שוק נכון ליום המסחר 5.3.2021.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

נדלן ריבית עולה
איך לבצע השקעה נדל”נית בסביבת ריבית עולה?
NIO
NIO – חוזרת לדהור על הכביש
ביטקוין
ביטקוין – המטבע הווירטואלי שמשנה את חוקי המשחק
השקעה אלטרנטיבית
העולם עובר מאנרגיה מסורתית לאנרגיה מתחדשת
דיור מוגן
דרישה הולכת וגוברת לבתי אבות – כיצד אתם כמשקיעים יכולים לנצל את ההזדמנות?