זום

אין ספק שהזוכה הגדולה של שנת 2020 הייתה זום שהצליחה להגיע לשיאים שלא נראו כמותם שנים – המנייה זינקה, המודעות הציבורית עלתה ורבים סבורים כי אנו כעת בפתחו של עידן חדש בשוק התעסוקה, לא מעט בזכות החברה. האם החברה תמשיך לפרוח גם בשנה הבאה? יצאנו לבדוק.

זום – מניית הזהב של השנה

כידוע, שנת 2020 הייתה שנה קשה מאוד לקהל המשקיעים וללא מעט חברות וארגונים שנקלעו לקשיים בעקבות הנגיף ששינה את העולם, ואת הכלכלה העולמית. אולם, ישנה חברה שהצליחה למרות הכול להעניק לציבור משקיעיה לא מעט נחת, וזו כמובן זום. המנייה של החברה זינקה בנובמבר האחרון ב 1,300% מההנפקה, כאשר נכון להיום החברה שווה 242 מיליארד דולר. זום הצליחה לחולל מהפכה של ממש בתקופת הקורונה בשל השירות אותו היא מספקת – פלטפורמה לשיחות וידיאו קבוצתיות. אם בהתחלה השימוש בפלטפורמה היה שמור בעיקר לחברות וארגונים, גם אנשים פרטיים החלו להשתמש בפלטפורמה ואף לקיים מסיבות זום, כנסים והרצאות. מדובר בפלטפורמה קלה לתפעול ובעלת פיצ’רים מתקדמים כמו לדוגמה שינוי רקע, ועל כן על רקע הנגיף החלו מיליוני משתמשים בכל רחבי העולם להוריד את הזום למחשב או לנייד ולהשתמש בו באופן קבוע.

מה אנחנו יודעים על זום?

זום הוקמה בשנת 2003 ע”י אריק יואן, אמריקאי ממוצא סיני שמכהן מאז ועד היום כמנכ”ל ויו”ר החברה, ומחזיק במניות בשווי של 22 מיליארד דולר. הוא ידוע בהיותו איש עסקים ממולח שהצליח לגייס מיליוני דולרים ממשקיעים, לא מעט בשל החשיבה מחוץ לקופסא וכן ההבנה כי זום מהווה פלטפורמה מצוינת בעידן גלובלי בו נדרש לקיים שיחות בוידיאו בין אנשים ברחבי העולם כמו גם בין אנשים פרטיים. בתחילה, נסחרה המנייה של החברה נע בין 33-35 דולר והיא הצליחה לגייס בסבב המשקיעים הראשון כ 170 מיליון דולר. אולם, בעקבות המודעות לפלטפורמה הזו בתקופת הקורונה המנייה של החברה זינקה לשיא של כל הזמנים ברבעון השני של השנה, וע”פ דיווחים של החברה היא הכניסה סכום מדהים של 186 מיליון דולר לעומת 5.5 ברבעון המקביל. מדובר במספרים שכמעט ולא רואים בשוק ההון, בוודאי לא בחברות שאינן מוכרות ולכן אין ספק כי זום מהווה סיפור הצלחה מדהים בשנה קשה מאוד ובעייתית מאוד. את עיקר הכספים מרוויחה החברה דרך מכירה למנויים, כאשר בשנה האחרונה נרשם זינוק של עשרות אחוזים במספר העסקים והחברות שהחלו להשתמש בשירות של זום בתשלום, לצד הציבור הרחב שמשתמש בפלטפורמה של זום בחינם לחלוטין.

כיצד זום משנה את תרבות העבודה?

זום תופסת מקום נכבד בשוק התעסוקה של המאה 21, לא מעט בזכות הקורונה. אם בעבר שיחות וידיאו התקיימו לרוב באופן נקודתי, כיום יותר ויותר ארגונים כמו גם בעלי עסקים מבינים כי ניתן ואף רצוי לייעל את זמני העבודה דרך שימוש בפלטפורמה של זום והמתחרה סקייפ, לצורך קיום דיונים ושיחות עם גורמים בינלאומיים גם בתוך החברה. הערכות של אנליסטים חוזות כי המנייה של זום עוד תעלה, וזאת בעקבות שינויים דרסטיים בהיקף העבודה ובתרבות העבודה כפי שהייתה עד לפני הקורונה, ומתוך הבנה כי מעסיקים רבים יחליטו להפחית את שעות העבודה במשרד לטובת קיום דיונים דרך הפלטפורמה הזו. על כן, זום היא בהחלט המרוויחה הגדולה של שנת 2020, ובעבורה – העתיד ורוד, ושל המשקיעים שלה – אפילו עוד יותר.

בדיקה ,השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה אלטרנטיבית
מהו הפרויקט האלטרנטיבי של ערב הסעודית?
תשלום בזיהוי פנים
תשלום בזיהוי פנים
playboy
שפנפנות ועסקים: העתיד הטכנולוגי של PlayBoy
DHL
מרוץ השליחים המודרני באוויר, בים וביבשה
פקיסטן
פקיסטן מחפשת השקעות ירוקות