טסלה

מייב לילי, שנולדה ב – 9 לספטמבר אשתקד (2021), בהחלט יכולה להתגאות בסיפור לידה מחוץ לקופסה: היא נולדה תוך כדי נסיעה אל בית היולדות, כאשר אבא שלה נוהג ביד שמאל וביד ימין מסייע ללידת הבזק של אשתו. מייב לילי נולדה תוך כדי נסיעה ברכב הטסלה המשפחתי, וההורים המאושרים שלחו תודות מבית החולים אל מפעל הרכבים ואילון מאסק, על תכנון מושלם של הנהג האוטונומי שאפשר לאב לסייע בלידה תוך כדי נסיעה. בטיחותי? כנראה שלא כל כך, אבל אם הסוף טוב – הכל טוב.

נסיעה שהתחילה (כמעט) כמו בכל בוקר אחר

כשאירן וקיטינג התעוררו בביתם אשר בקליפורניה ארה”ב באותו בוקר של יום חמישי, הם כנראה לא יכלו לתאר לעצמם עד כמה ישתנו חייהם עד שעות הצהריים. הצירים החלו כבר בשעות הבוקר אולם אירן התכוונה לשמר את שיגרת הבוקר, להקפיץ את רפא, הבן הגדול של הזוג בן ה – 3, לגן, ולאחר מכן לנסוע לבית היולדות. רק שמייד עם תחילת הנסיעה אירן דיווחה על ירידת מים והצירים כבר היו במרחק של דקות ספורות זה מזה – כל זאת, אנחנו מזכירים, כשבן השלוש של הזוג במושב הבטיחות ליד אימו, והאב נוהג בטסלה המשפחתית.

יד אחת על ההגה, והשנייה מסייעת בלידה

החושים של קיטינג הנחו אותו לוותר על העצירה בגן הילדים של רפא, ולהמשיך היישר לבית החולים – נסיעה של פחות מחצי שעה. עם תחילת הנסיעה, כבר היה ברור שהחלטתו היתה הנכונה – אירן נכנסה ללידה פעילה במושב האחורי של הרכב. קיטינג העביר את הטסלה שלו למצב נהיגה אוטונומי, ועסק גם בנהיגה, גם בהרגעת בן השלוש שבוודאי היה המום, ובסיוע לאשתו היולדת במושב האחורי.

מצב נהיגה אוטונומי – שומר על מרחב וכיוון נסיעה אחיד

מצב הנהיגה האוטונומי של הטסלה המשפחתית לא יכול היה לנווט את הרכב עד לפתח בית החולים, אבל הוא בהחלט היה יכול לסייע לקיטינג המבולבל לכוון את הרכב לשמירה על מסלול נסיעה ישר תוך שמירה מרחק מרכבים מלפנים ומאחור ומכל אובייקט אחר שנכנס לשדה הראייה של מערכות הרכב. באמצעות מצב הנהיגה האוטונומי הרכב המשיך לנסוע באופן כמעט נטול התערבות בדרך העמוסה בבוקר אותו יום חמישי, כשקיטינג פינה חלק מתשומת הלב שלו למה שמתרחש במושב האחורי. הזוג התרשם כל כך ממצב הנהיגה האוטונומי של הטסלה, שכאמור שלח תודה אישית למפעל עם השחרור מבית החולים.

השמועה נפוצה בבית החולים, אודות “טס הקטנה”

כאשר קיטינג החנה את רכבו החדש בפתח הכניסה לבית היולדות, הוא שמע את אירן מאחוריו לוחשת לו: “הו אלוהים קיטינג, היא בחוץ”. לצוות הרפואי נותר רק ללוות בחיתוך חבל הטבור ולברך את ההורים הצעירים על לידה מוצלחת של תינוקת חייכנית ובריאה. עד שפורסם שמה של התינוקת שנולדה בטסלה, היא כונתה בפי הצוות “טס הקטנה”. ההורים יספרו ששקלו לקרוא לה טס, שם שינציח את החוויה הראשונה של בואה לעולם, אולם החליטו בסופו של דבר לבחור בשם אחר.

מייב לילי היא לא התינוקת הראשונה שנולדה במכונית טסלה. בינואר השנה, כחצי שנה לפני הלידה של מייב, נולד תינוק בטסלה במדינת ניו ג’רזי. בכל זאת, הלידה של מייב התפרסמה בעולם מפני שהיתה הלידה הראשונה שהתרחשה כאשר הטסלה במצב של נהיגה אוטונומית.

מנגנון הנהיגה האוטונומית של טסלה גם ספג אש

סיפור הלידה של מייב לילי הוא סיפור עם סוף טוב, אולם זה אולי המקום להזכיר כי לאורך השנים אותו מנגנון גם ספג מטחים של ביקורת הן בשל החשיפה לשיקול דעת מוטעה של נהגים והן בשל כשלים חמורים במנגנון עצמו. בשנת 2016 התרחשה תאונה כשטסלה במצב נהיגה אוטונומי התנגשה במשאית לאחר שפעילות המנגנון שובשה בשל קרני שמש. בשנת 2018 התנגשה מכונית טסלה בקיר כשהיתה במצב נהיגה אוטונומי, ובבריטניה באותה שנה התרחשה עוד תאונת דרכים של טסלה במצב נהיגה אוטונומי, כשהנהג ברכב החליט שיוכל לנמנם.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קרן נדל"ן
קרן נדל”ן: מדריך פיננסי מיוחד – מה לבדוק לפני שמשקיעים בקרן
השקעות אלטרנטיביות
לבנות תשתיות לתיק הנכסים שלכם
השוואת מטבעות קריפטו
השוואת מטבעות הקריפטו המובילים לשנת 2022, מי מוביל ומי נשאר מאחור?
סקירת שווקים 09 05 2021
השבוע שהיה: סקירת שוק אלטרנטיבית
סקירת שווקים אלטרנטיבית 18.4.21
השבוע שהיה: סקירת שוק אלטרנטיבית