מלכת אנגליה

השבוע חגגה מלכת אנגליה יום הולדת 95, הכתר הבריטי נמצא על ראשה מאז שנת 1952, היא הספיקה לראות כל כך הרבה, מלחמת עולם, משבר כלכלי, ואין ספור מנהיגים. אבל כנראה שאת השנה האחרונה היא בוודאות לא תשכח. כמו כל העולם, גם בריטניה נכנסה לסגר ונפגעה קשות ממגפת הקורונה, בחודש מרץ האחרון, הנסיך הארי ומייגן החליטו להעניק ראיון שערורייתי ובלתי נשכח אצל אופרה ווינפרי, ראיון שהוציא את בית המלוכה באור שלילי. ואם זה לא מספיק, בתחילת חודש אפריל, נפרדה המלכה מהנסיך ובעלה פיליפ שנפטר בגיל 99. לו הייתה נשואה במשך 74 שנה. אז איך משפיעה השנה האחרונה על אחת הנשים החזקות ביותר בעולם וכיצד תיק ההשקעות שלה מנוהל? בואו נדבר על זה.

על פי הערכות מלכת אנגליה מוערכת ב-530 מיליון דולר, אך כאשר מחשבים את שווי התכשיטים הנדירים, נכסי נדל”ן הייחודים, רכבים וחפצי אומנות, ניתן להגיע לעשרות מיליארדי דולרים. למלכה אליזבת השנייה, קיים תיק השקעות אלטרנטיביות מאד מגוון, שם היא מחזיקה את בית סנדרינגהאם וטירת בלמורל, נכסי נדל”ן אלה מוערכים בכ-175 מיליון דולר. לבית המלוכה הכנסות נוספות ממשלם המיסים הבריטי, הכנסות שנתיות של כ-100 מיליון דולר, לדוגמא, לנסיך פיליפ היה שכר שנתי של כחצי מיליון דולר עבור תפקידו הציבורי. משאב כלכלי נוסף של מלכת אנגליה הוא דוכסות לנקסטר, אחת משתי הדוכסיות המלכותיות, מתפקיד זה מרוויחה המלכה שכר שנתי של כ-25 מיליון דולר. חשוב לומר, רק נכסי הנדל”ן של בית המלוכה מוערכים ב-17 מיליארד דולר, במרכז לונדון מחזיק בית המלוכה את Savoy Chapel,, בדוכסות לנקסטר מחזיק בית המלוכה כ-130,000 ק”מ של אדמות אשר כוללות, טירות, בתי אירוח, ואצטדיון קריקט. החלק החשוב בתיק הנכסים הם “נכסי הכתר”, כמו Windsor Castle, Regent st, ארמון בקינגהאם שווה כ-935 מיליון דולר על פי ההערכות, מצודת לונדון ועוד. כמו כן,למלכה יש צי רכבים מפואר ביותר, הכולל 25 מכוניות באוסף, ובשווי של כ-15 מיליון פאונד. ברשותה שלושה דגמי רולס רויס, בנטלי, מרצדס ועוד.

ניתן לראות כי תיק הנכסים של מלכת אנגליה, אליזבת השנייה כולל נכסי נדל”ן רבים, נכסים שחלקם מעבירים לכתר הבריטי שכירויות. מה היתרון הגדול בהשקעות נדל”ן?
1) השקעה שמספקת תזרים מזומנים, לאחר שבוצעו כלל התשלומים על הנכס, המשקיע נהנה מתזרים מזומנים קבוע וידוע. במקרים רבים, תזרים המזומנים הולך ועולה כאשר הביקוש לאזור גדל, דבר שעשוי להגדיל את התשואה על ההשקעה.
2 ) באמצעות השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן, ניתן לבנות עושר לטווח הארוך, וככל ששווי ההשקעות והנכסים גדל לאורך השנים, כך ניתן למנף ולקנות נכסים נוספים באמצעות דיבידנדים שקרנות אלטרנטיביות מחלקות.
3 ) השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן לא סובלות מתנודתיות בשוק ההון, לא קיימת קורלציה כלל, ולכן משקיעי נדל”ן ומשקיעי קרנות אלטרנטיביות בנדל”ן לא סובלים מרכבת ההרים שקיימת בשוק המניות.
רוצים לשמוע עוד על השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן? השאירו פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם.

בדיקה ,השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

3 סקטורים בפוקוס
השקעות 2021- 3 סקטורים בולטים שכדאי לשים לב אליהם השנה
הברקזיט ויחסי הכוחות באירופה
הברקזיט ויחסי הכוחות באירופה – כיצד המהלך משפיע על תיקי ההשקעות?
אמאזון
קרן הבריאות הגדולה בעולם: אמזון, ברקשייר האת’ווי וג’יי. פי. מורגן צ’ייס
אפליקציית ביט
אפליקציית ביט של בנק הפועלים בדרך להפוך לארנק דיגיטלי?
מטבע חברתי
הליברה של פייסבוק: מטבע חברתי או מונופול פיננסי דורסני?