תיק השקעות חוץ בורסאי

מה האלטרנטיבות להשקיע?

בשנים האחרונות משקיעים רבים מגלים את עולם ההשקעות החוץ בורסאי, עולם השקעות אלטרנטיבי.
מה זה אומר? מדובר בסופו של דבר בהשקעות לכל דבר ועניין, יש מגוון רחב של השקעות אלטרנטיביות בתחומים רבים כמו למשל טכנולוגיה, נדל”ן, בריאות, פיננסים, אנרגיה ירוקה ומתחדשת, תשתיות ועוד.
כדי להבין את תחום ההשקעות החוץ בורסאיות לעומק, צריך לחלק את עולם ההשקעות לשני סוגים,
1 ) השקעות סחירות – מדובר בהשקעות שרב הציבור מכיר, השקעות בבורסה, מניות, אגרות חוב, קרנות נאמנות, קרנות סל, מט”ח, סחורות ועוד.
2 ) השקעות לא סחירות – מדובר בעולם השקעות מפותח ומגוון שמתנהל מחוץ לבורסות.

דוגמאות להשקעות אלטרנטיביות

נדל”ן – ענף הנדל”ן נחשב שנים רבות לתחום השקעה פופולארי וסולידי, השקעות בתחום הנדל”ן יכולות לבוא לידי ביטוי במגוון תחומים כמו למשל: נדל”ן למגורים, יזמות נדל”ן, מימון נדל”ן, מבנים לוגיסטיים, מבני תעשייה, נדל”ן מסחרי, נדל”ן תעשייתי ועוד. כמו כן, קרנות השקעה מאפשרות להשקיע במגוון פרויקטים בארץ ובעולם, כך שפיזור ההשקעות שלכם גדול יותר.

טכנולוגיה – ענף הטכנולוגיה נחשב בשנים האחרונות לאחד התחומים הפורחים והחשובים בכלכלה העולמית, בתקופת הקורונה האנושות הבינה כי ניתן לקנות מרחוק, ללמוד מרחוק, לעבוד מרחוק ועוד. חברות טכנולוגיה היום משפיעות במגוון תחומים כמו בריאות, פיננסים, פיתוחים פורצי דרך, תעשייה צבאית ועוד. חשוב לציין, חברות הטכנולוגיה כאן כדי להישאר, האנושות תמשיך לצעוד יד ביד עם העולם הטכנולוגי.

אנרגיה ירוקה ומתחדשת – המגמה בתחום האנרגיה ברורה לכולם, אנרגיה הייתה מאז ומעולם מקור חיוני וחשוב לקיום והישרדות האדם. בשנים האחרונות עולם האנרגיה עובר מהפכה גדולה ומשמעותית, אנרגיה מסורתית עוזבת, ואנרגיה באמצעות רוח, שמש ומים נכנסת ותופסת את מקומה בגלובליזציה. היום, ברור לכולם שעידן הזהב השחור עומד להסתיים, זה רק עניין של זמן.

תשתיות – מדינות רבות החלו לבנות את עצמן מחדש, שדרוג כבישים, גשרים, תשתיות מים, תשתיות חשמל, נמלי תעופה, נמלי ים ועוד. השקעה גדולה בתחום התשתיות מעודדת צמיחה מחודשת במשק ובשוק התעסוקה המקומי, השקעה בתחום התשתיות מביאה משקיעים חדשים להשקיע במדינה. הממשל בארה”ב לבדו הודיע על השקעות על סך טריליוני דולרים בתשתיות ממזרח למערב היבשת.

לסיכום: עולם ההשקעות האלטרנטיביות מוערך כיום בכ-20 טריליון דולר, ועל פי ההערכות הוא עשוי לצמוח בכ-5 טריליון דולר נוספים בשנים הקרובות.  השקעות אלטרנטיביות הוכיחו את עצמן במשברים האחרונים כבעלות ערך רב בזכות מספר דברים:
1 ) ירידה בתנודתיות תיק הנכסים הכללי של המשקיע בזכות חוסר קורלציה לשוק ההון
2 ) פיזור ומגוון השקעות שלא היו זמינות בבורסות השונות
3 ) השקעות לטווח בנוני וארוך
גם אתם יכולים להיות חלק מעולם ההשקעות האלטרנטיביות, השאירו פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית – ריצ’ארד ברנסון ממריא לחלל ומניית וירג’ין נופלת ב-6% , הישראליות חוזרות עם פער ארביטראז’ חיובי
טסלה אדומה
איילון מאסק וטסלה מסתבכים עם הממשל בסין
נכסים וירטואלים
מי המדינה הראשונה שפותחת נציגות דיפלומטית במטאוורס?
אנרגיה ירוקה
האם זאת המהפכה הגדולה ביותר בעולם האנרגיה הירוקה והמתחדשת?
בורסת הקריפטו
בורסת הקריפטו