תיק השקעות מנוהל

מה זה תיק השקעות מנוהל?

מדובר במוצר השקעות המנוהל על ידי אחד מבתי ההשקעות המובילים בישראל, ובאמצעותו מושקעים הכספים במגוון ני”ע כמו למשל מניות, אגרות חוב, קרנות נאמנות ועוד. בסופו של דבר עבדתם קשה מאד עבור הכסף שלכם והצלחתם לחסוך סכום נכבד. הגיע הזמן שהכסף הזה יתחיל לעבוד עבורכם בצורה חכמה.
כמה דברים שחשוב מאד לדעת בנוגע לניהול תיק השקעות:

1 – היכן הכספים מנוהלים?
כאשר אתם מנהלים תיק השקעות מנוהל, חשוב לדעת כי הכספים נשארים בחשבון הבנק שלכם ומנוהלים על ידי אחד מהגופים הפיננסים אותו בחרתם, בדרך כלל אחד מבתי ההשקעות הגדולים והמובילים בישראל. חשוב לציין, כי ניתנת לו הרשאה לנהל את הכסף בלבד בחשבון השקעות, וניתן לבטל הרשאה זו בכל רגע נתון וללא כל התחייבות.

2 – מהו הסכום ההתחלתי שניתן לנהל תיק השקעות?

ניתן לפתוח תיק השקעות מנוהל החל מ-300 אלף ₪, חשוב לומר שזה עשוי להשתנות מגוף השקעות אחד לגוף השקעות אחר. ככל שסכום ההשקעה גדול יותר ניתן לייצר פיזור השקעות גדול. כמו כן, בתיקים קטנים ניתן להשתמש בקרנות נאמנות המאפשרות פיזור השקעה גדול בסכום השקעה קטן.

3 – מהו טווח ההשקעה?
מדובר בנתון מאד חשוב לפני שמתחילים לנהל את הכספים, בסופו של דבר השקעות מנהלים לטווח ארוך, ואם ידוע לכם כבר מההתחלה כי תצטרכו למשוך את הכספים בחודשים הקרובים רצוי לעשות חשיבה נוספת בנוגע למוצר השקעות זה. חשוב להבין, אין התחייבות על זמן ההשקעה אך בהחלט מומלץ להשקיע לטווח בינוני וארוך.

4 – כיצד מתחילים לנהל תיק השקעות?
חשוב לתאם פגישה ורצוי עם מתכנן פיננסי, איש מקצוע בלתי תלוי בגופים הפיננסים אשר יכול לעשות עבורכם ניתוח, בדיקה והשוואה בין הגופים המובילים והמתאימים ביותר עבורכם. לאחר מכן, כאשר תפגשו עם מנהל השקעות, תעשו אפיון צרכי לקוח בו תקבעו את רמת הסיכון בה ינוהל תיק ההשקעות שלכם, כלומר האם תעדיפו תיק השקעות עם יותר מניות, או שתעדיפו תיק השקעות עם יותר אגרות חוב.

5 – כיצד נקראים מסלולי ההשקעה?
בדרך כלל במספרים של 90/10, 80/20 ו-70/30, המספר הגדול מציג את החלק של אגרות החוב, והמספר הנמוך מציג את החלק המנייתי. כמובן שניתן לנהל תיק השקעות עם 100% מניות או עם 100% אגרות חוב.

6- האם הפגישה כרוכה בתשלום והאם הכספים שלנו נזילים?
הפגישה עם המתכן הפיננסי היא ללא עלות וללא התחייבות, כמו כן הכספים שלכם בהחלט נזילים. תיק השקעות מנוהל מאפשר לקבל את כל הכסף מיד לאחר מכירת הנכסים הסחירים בתיק כמו מניות, אגרות חוב וקרנות נאמנות.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

טסלה
טסלה שוב מצליחה להפתיע את עולם הרכב
3M
הסיפור של 3M
ביומד
השוואת ביצועי חברות הביומד מתחילת השנה בארץ ובעולם
משבר האנרגיה
איך משבר האנרגיה משפיע על עולם האנרגיה המתחדשת?
מאנדיי
מאנדיי בדרך להנפקה בבורסה?