תכנון פיננסי

מנהלים תיק השקעות באופן עצמאי? נהדר! במהלך שנת 2021, גם מי שלא השקיע זמן רב בניהול תיק ההשקעות שלו, בחר מוצרים סולידיים או מוצרים שמתאימים להשקעה פסיבית (כמו קרנות מחקות מדדים), נהנה מתשואה גבוהה שאפיינה את שוק ההון לאחר ירידות השערים של הקורונה. כעת, לקראת תחילת 2022, ובפתחה של אינפלציה כשנגיף הקורונה עוד לא נעלם לחלוטין, קשה ולא בטוח להניח שעליות השערים ימשיכו לאפשר למשקיעים ליהנות מתשואות גבוהות ללא מאמץ. זה הזמן לגדר את תיק ההשקעות המסורתי שלכם, ואין דרך טובה יותר לגידור תיק ההשקעות, מהשקעה אלטרנטיבית במוצרי השקעה שמתנהלים לפי גרפים שונים בתכלית.

תכנון פיננסי אלטרנטיבי יאפשר לכם גידור איכותי עם אפשרות לרווחים גבוהים בערוצי השקעה שהם לאו דווקא שוק ההון והבורסות מסביב לעולם. אספנו לכם ארבעה טיפים שחשוב להכיר, על מנת שתוכלו להכין את תיק ההשקעות שלכם, ובפרט את רכיב ההשקעה האלטרנטיבית שבו, לקראת 2022.

#1 – איך מזהים השקעה אלטרנטיבית?

בתהליך תכנון פיננסי אלטרנטיבי, כדאי בדרך כלל לזהות את השווקים או הסקטורים הרלוונטים מבחינתכם כמשקיעים להשקעה וגידור תיק ההשקעות המסורתי בשוק ההון. המוטיבציה מאחורי תכנון פיננסי אלטרנטיבי היא פתיחת ערוץ השקעה שמתנהל לפי כללי ביקוש והיצע שהם שונים מאלה של שוק ההון המסורתי. אנחנו יודעים, שבשוק ההון כולו מתרחשות עליות וירידות שערים באופן מתואם, ושמגמות ביקוש והציע כלליות – משפיעות על כלל מוצרי ההשקעה. מוצרי השקעה אלטרנטיביים מספקים ערוץ חופשי מהשפעה כזו, ועל כן, הם עשויים לאפשר עליות מחירים ורווחים גם כששוק ההון המסורתי נמצא בתקופה של ירידות שערים.

#2 – השקעות אלטרנטיביות שיספקו תשואה סולידית וגידור איכותי ב – 2022

אם אתם משקיעים סולידיים בדרך כלל, תוכלו למצוא שפע של השקעות סולידיות גם בעולם הפיננסי האלטרנטיבי, שיספקו לכם גידור טוב להשקעות. סקטור אחד שחשוב להזכיר אותו בתחום ההשקעות האלטרנטיביות הוא כמובן סקטור הנדל”ן, המאפשר השקעות אלטרנטיביות מסוגים שונים, החל מרכישת נכס נדל”ן מניב (דירה להשקעה, משרד או נדל”ן עסקי אחר, וכו’) וכלה בהשקעה בקרנות ריט פרטיות שמנהלות נכסי נדל”ן מסביב לעולם.

השקעה בנדל”ן נחשבת השקעה כמעט חסרת סיכון, בישראל ובמדינות רבות נוספות בעולם. בישראל, עלו מחירי הנדל”ן לרכישה ולהשכרה במעל 10% רק השנה, כך שמשקיעים אלטרנטיביים שהשקיעו בנדל”ן, ראו ברכה בבחירתם.

השקעות אלטרנטיביות נוספות שעשויות להוכיח את עצמן כיציבות ורווחיות עשויות להיות השקעה בתשתיות, השקעה בחברות אנרגיה מתחדשת (שיש אומרים כי אלו יהיו היוניקורנים של העתיד הקרוב), והשקעות בערוצי p2p, כמו הלוואות, השקעות חברתיות או קרנות אשראי.

#3 – השקעות אלטרנטיביות ספקולטיביות: אולי אתם תהיו מילונרי הקריפטו הבאים?

השקעה אלטרנטיבית בולטת נוספת מתחום התכנון הפיננסי האלטרנטיבי היא כמובן עולם המטבעות הקריפטוגרפים, רק שבהשקעות בקריפטו חשוב לזכור כי עולם הקריפטו הוא הפכפך ותנודתי. מי שבחר, למשל, להשקיע בביטקוין, חווה כעת ירידות מחירים משמעותיות, עם ירידות של כמעט 25% מתחילת נובמבר. מאידך, מסוף ספטמבר ועד תחילת נובמבר, עלה ערכו של הביטקוין בכ – 57%. בהסתכלות ארוכת טווח ניראה שהשקעה בקריפטו היא משתלמת, ושוב ניקח את הביטקוין כדוגמה: הביטקוין הרוויח תשואה של 140.6% בשנה האחרונה, 4,893% ב – 5 השנים האחרונות. משקיעים בשוק הקריפטו יכולים לבחור אם להשקיע במטבעות “יציבים” יחסית כמו ביטקוין, או לבחור בהרפתקה של מטבע לא מוכר, שיכול בהחלט להשיג עליות ערך משמעותיות – ולייצר רווחי עתק.

#4 – איך מתכננים את ההשקעות האלטרנטיביות?

תכנון השקעות אלטרנטיביות מאפשר עוד ערוצי השקעה ומייצר גידור להשקעות המסורתיות. כמו בתכנון תיק ההשקעות הכולל שלכם, השלב הראשון שחשוב לקבל החלטה בנוגע אליו הוא מה גובה התקציב העומד לרשותכם בשוק ההשקעות האלטרנטיביות, ובאיזה שיעור של סיכון אתם מתכוונים לפרוס את ההשקעות שלכם. חשוב לקחת בחשבון את השמירה על נזילות בהשקעה, ואת הסיכוי להפסדים ואיכות הניהול אם יש כזו. גם עולם ההשקעות האלטרנטיביות כמו בהשקעות המסורתיות בשוק ההון, ידע הוא כוח. רק היכרות מעמיקה עם האלטרנטיבות בהשקעות אלטרנטיביות יסייע לכם להבין, מה ערוץ ההשקעה המתאים לכם, כמה תרצו להשקיע בו ואיך אתם מתכננים תיק השקעות אלטרנטיביות מתאים לתחילת שנת 2022.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

נדל"ן סוציאלי ואנרגיה מתחדשת
אלטרנטיבה במבחן – נדל”ן סוציאלי או אנרגיה מתחדשת?
איך להשקיע בנדלן בחול
איך להשקיע בנדל”ן בחו”ל?
השקעות אלטרנטיביות
הישראלים קונים פחות שוכרים יותר – השכרת דירה הופכת משתלמת יותר וכסף פנוי זורם להשקעות אלטרנטיביות.
קרן נדל"ן
קרנות נדל”ן אלטרנטיביות – אז, היום ולתמיד
השקעות אלטרנטיביות
קרנות נדל”ן ומטבעות קריפטו: מי ממוצרי ההשקעה מושפע יותר משוק ההון?