ביטקוין

שוק המטבעות הקריפטוגרפיים הוא אפיק להשקעה אלטרנטיבית שהולך וצובר פופולאריות. בסך הכל, שוק הקריפטו מנהל כ – 2.7 טריליוני דולרים ברחבי העולם, ועולם ההשקעות המוסדיות, שוק ההון ואפילו הממשל במדינות שונות בעולם, לומדים לראות את היתרונות הגדולים של מטבעות הקריפטו, ומאמצים את הסקטור גם בהיבטי השקעות וגם כמטבעות שימושיים במדינה. בארה”ב, סקרנו לאחרונה את כוונתם של ראש עיריית ניו יורק וראש עיריית מיאמי לקבל את שכרם בביטקוין, ביוני הודיעה אל סלבדור שהיא הופכת את הביטקוין למטבע רשמי נוסף במדינה.

היתרון בהשקעות אלטרנטיביות הוא חוסר המתאם לתנודתיות של שוק ההון, וזה אומר שבניהול תיק השקעות מסורתי, כשהכיוון הכללי הוא עולה או יורד, סביר שכלל מוצרי ההשקעה יושפעו. השקעות אלטרנטיביות פועלות על פי חוקים אחרים ועל כן הן מציגות אלטרנטיבה מעולה לגידור – רק שבמקרה של השקעות בשוק הקריפטו, מדובר בהשקעה תנודתית למדי, המציבה סוג של סיכון למשקיעים – ובפרט כאלה שמעדיפים השקעות לטווח קצר.

הביטקוין מתנדנד – ומשקיעים במטבע הקריפטוגרפי מרוויחים ומפסידים לסירוגין

ב – 20 במרץ שנת 2020, כששוק ההון סבל מירידות ערך חדות בעקבות משבר הקורונה, נסחר הביטקוין סביב שער של כ – 6,200 דולרים למטבע. חודש אחד בלבד לאחר מכן הוא כבר נסחר במחיר של 7,500 דולרים, מחיר שגילם עליות ערך של כ – 22%. שנה לאחר מכן, במרץ 2021, נסחר הביטקוין בתשואה של יותר מ – 1,000%, במחיר של כ – 58,200 דולרים למטבע. לעומת זאת, מי שהשקיע בביטקוין בין מרץ לתחילת מאי השנה, ספג ירידת ערך של כמעט 50% למחיר של פחות מ – 32,000 דולרים למטבע, עד יולי השנה. אז שוב על ערך המטבע.

בחודש האחרון איבד הביטקוין כ – 4.5% מערכו. ירידות הערך של המטבע החלו בסביבות ה – 8 לנובמבר ונכון להיום, הוא איבד מאז כ – 11%, ונסחר כעת סביב שער של 59,853 דולרים למטבע.

שוק מטבעות הקריפטו מכיל מעל 6,000 מטבעות שונים, אבל רק חלק קטן מהם נסחר במחירים של מעל דולר אחד למטבע ומשמש ערוץ השקעה פופולארי. שלושת המטבעות הקריפטוגרפיים הנפוצים אחרי הביטקוין הם:

  • אתריום: במהלך שנת 2021 השיג תשואה של כ – 480%, מאז השמיני לנובמבר, איבד כ – 12% מערכו
  • לייטקוין: השיג במהלך השנה האחרונה תשואה של כ – 76.5%, ירידת הערך שלו החלה ב – 14 לנובמבר ומאז הוא הפסיד כ – 20%
  • ביטקוין קאש: השיג במהלך 2021 תשואה של כ – 70.5%, נמצא בירידת ערך מאז ה – 9 לנובמבר ואיבד מאז מעל 18%

נתונים אלה מראים כי גם אם שוק מטבעות הקריפטו מתנהל בתנודתיות משל עצמו – יש מכנה משותף בתנודתיות של כלל המטבעות ולא רק זאת, אלא שמדובר בעליות וירידות ערך דרמטיות.

מה הכללים להשקעה מוצלחת בקריפטו?

גידור ההשקעה הוא אסטרטגיה בולטת, ומוצלחת, לשמירת תיק ההשקעות שלכם מפני הפסדים, וגידור בשווקים אלטרנטיביים הוא אפשרות נהדרת, גם כשמדובר בשוק הקריפטו. אחרי הכל, כשאנחנו מסתכלים על ביצועי מטבעות קריפטו יציבים לאורך זמן – התנודתיות מעלה ומטה מייצרת עקומה עולה במצטבר, עם פופולאריות גוברת גם בשווקים מוסדיים של המטבעות החזקים (בעיקר ביטקוין, כאמור), שמגבירה את היציבות ונטיית המטבע לעלות.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קרנות חוב כאלטרנטיבה לשוק האג”ח הסחיר בסביבת ריבית עולה
ה - SUV של טסלה
ה – SUV של טסלה נחת בארץ: טסלה Y הג’יפון החשמלי הראשון בישראל
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית – ריצ’ארד ברנסון ממריא לחלל ומניית וירג’ין נופלת ב-6% , הישראליות חוזרות עם פער ארביטראז’ חיובי
שוק הקריפטו
שוק הקריפטו: המטבעות הגדולים בירידה, מה צפוי לקרות הלאה?
השקעות אלטרנטיביות בביוטכנולוגיה
השקעות אלטרנטיביות בביוטכנולוגיה – מדע, בריאות והזדמנות כלכלית אדירה!