קרנות סל

שוק הקריפטו איבד בשלושת החודשים האחרונים כמעט מיליארד דולרים בשווי השוק הכולל שלו. הביטקוין ירד במחירו מאז נובמבר אשתקד (2021) כ – 42%, האת’ריום איבד מאז נובמבר שיעור דומה ממחירו. ביחד עם זאת, סקרנו רק לאחרונה את המיליונרים החדשים של שוק הקריפטו שידעו להמר על מטבעות קריפטו בדולרים בודדים, שהציגו עליות מחירים של מאות אחוזים – ולצאת מההשקעה בזמן. אין ספק, שלשוק הקריפטו יש בהחלט מה להציע למשקיעים – השאלה היא רק איך מתאימים את אסטרטגיית ההשקעה בערוץ השקעות אלטרנטיבי זה, לטובת גידור איכותי של ההשקעות בשוק ההון ובסיכון מופחת.

בחודשים האחרונים, עם הכניסה של שוק הקריפטו, הביטקוין בפרט, לעולם ההשקעות המסורתיות, נולד מוצר חדש שחשוב להכיר: אלו הן תעודות סל לשוק הקריפטו, המאפשרים למשקיעים חשיפה ישירה או עקיפה, בתמהילים שונים ולמטבעות שונים בשוק הקריפטו. המוצר שמאפשר השקעה ישירה בשוק ההון אבל עם מיקוד בערוץ פופולארי להשקעות אלטרנטיביות, המאפשר חשיפה לתנודתיות של שוק הקריפטו אבל באופן זהיר ומחושב: הכירו את השחקנית החדשה בשוק ההשקעות.

תעודת סל בשוק הקריפטו – כל היתרונות במוצר השקעה אחד

תעודות סל קיימות במגוון תחומים אבל עד היום הן הציעו בעיקר השקעות בשוק ההון המסורתי, עם השקעה בסקטורים שונים, או במוצרים מחקי מדדים שונים. היום, שוק חדש של תעודות סל משקיע בשוק הקריפטו ומאפשר למשקיעים גישה למוצר מנוהל בשוק תנודתי שאולי קשה להתנהל בו באופן הדינאמי הנדרש עבור המשקיע העצמאי.

מה מציעות תעודות הסל בשוק הקריפטו?

כמו בכל תעודת סל אחרת, גם תעודות הסל החדשות של שוק הקריפטו מציעות השקעה בסל של מטבעות, שבחירתם נאמנה לאסטרטגיית ההשקעה שנקבעת מראש. מנהל ההשקעה משקיע את כלל כספי כל המשקיעים מה שמאפשר לכל משקיע לקבל את הנתח המתאים מבחינה פרופורציונית להשקעה שלו ביחס לגודל הקרן, של סל מטבעות ומוצרי השקעה. כך, גם בסכומים קטנים מתאפשר פיזור שקשה להשיג בהשקעה עצמאית, עם בחירה מושכלת ומקצועית של המטבעות שתעודת הסל משקיעה בהם.

השקעה ישירה והשקעה עקיפה בשוק הקריפטו

בעוד חלק מתעודות הסל של שוק הקריפטו משקיעות באופן ישיר במטבעות בשוק הקריפטו, יש גם תעודות סל שחושפות את המשקיעים באופן עקיף לתנודתיות האופיינית לשוק המטבעות הקריפטוגרפיים.

ניקח לדוגמה תעודת סל המכונה BLOK, המשקיעה באופן עקיף בחברות הידועות ביצירת תשואות כתוצאה מאחזקה במטבעות קריפטוגרפיים. בתעודת סל זו אחת מהאחזקות הבולטות היא זו של חברת מיקרו סטראטג’י הידועה באחזקת תיק השקעות ענף בשוק הקריפטו. כך, משקיעים חשופים בעקיפין לתנודתיות של שוק הקריפטו עם עוד “רצועת אבטחה” הנובעת מפעילויות נוספות של החברה. כפי שאפשר לצפות, אגב, הקרן מפסידה מאז תחילת שנת 2022, אולם כיאה למוצר מגודר היטב, ההפסדים עומדים על כ – 20%, הרבה פחות ממה שהפסידו המטבעות הגדולים בתקופה המקבילה.

תעודת הסל של ProShares העוקבת אחר הביטקוין

תעודת סל שעוקבת באופן ישיר אחר שווי הביטקוין ושווה להזכיר אותה היא תעודת סל בשם proshares bitcoin strategy. תעודת סל זו נסחרת בבורסה של ניו יורק תחת השם BITO, וכפי שאפשר לצפות, הפסידה מאז תחילת השנה כ – 17.8%, שוב, כמחצית ההפסד שספג הביטקוין באותה התקופה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

נדלן במטאוורס
המדריך למשקיע המתחיל: איך קונים נדל”ן במטאוורס והאם מדובר בערוץ השקעה אטרקטיבי?
חברות הנפט
חברות הנפט נופלות, וחברות האנרגיה הירוקה עולות
קרן גידור
וולת’סטון קפיטל – קרן גידור אלטרנטיבית שמגנה על ההון שלכם!
ראלף לורן
החלום האמריקאי: האם ראלף לורן ממשיך לרכב על הסוס?  
מטוסים חשמליים
שינוי מגמה בעולם השילוח: DHL מתחדשת עם 12 מטוסים חשמליים