השקעות אלטרניביות

כתב: דור אסף

היאבקות מקצועית זהו סגנון האבקות אשר המתאבקים מקבלים עבורו תשלום בגין השתתפותם. ה-WWE כבר מזמן הפך לתופעה עולמית, כאשר מיליוני צופים בעולם עוקבים אחר הדמות הנערצת שלהם. למרות שהיאבקות המתוסרטת מתוכננת מראש, ולמרות שיש אלטרנטיבות רבות בעולם, דבר לא הפריע לצמיחה הכלכלית של ה-WWE, ושווי התאגיד נסק לכ-4.4 מיליארד דולר תוך מספר שנים, עם עשרות אירועים חיים בשנה, עם זמינות לכ-900 מיליון צופים ברחבי העולם, בכ-28 שפות שונות. כיום, בעלי התאגיד הוא וינס מקמהן, יזם ומתאבק לשעבר המחזיק כ-42% ממניות החברה, ועם כ-70.5% מזכות ההצבעה.

תאגיד ההיאבקות האמריקאי WWE

תאגיד ה- WWE  או בשמו המלא World Wresting Entertainment, הוקם בשנת 1915 על ידי רודריק ג’יימס מקמהן, אשר התחיל בתור קרב אגרוף בין ג’ס ווילארד לג’ק ג’ונסון. בשנת 1925 מקמהן התמקד בקידום אירועי אגרוף, שירה וקונצרטים. רק בשנת 1935 התחילו לעסוק בהיאבקות מקצועית. הפריצה הגדולה הייתה בשנת 1982, בשנה זו תאגיד ה-WWE  התחיל להשתלט על חברות מתחרות כמו ה- WCW . תאגיד ה- WWE משדר את תכניו דרך פלטפורמת הטלוויזיה ומתבצעות הופעות חיות פעמיים בשבוע בתוכניות הנקראות RAW ו-smackdown. השידורים מועברים ברחבי העולם ממדינות כמו ארה”ב, סין, יבשת אירופה, אוסטרליה, ישראל ועוד. השידורים מתבצעים דרך מגוון פלטפורמות ובמגוון ערוצי ספורט בעולם. כמו כן, ניתן לעשות מנוי ב-9.99 דולר לחודש. כרטיס למופע המרכזי עשוי לעלות אלפי שקלים. כמו כן, ל-WWE יש הכנסות גדולות ממכירות מזכרות כמו בובות, חולצות, ועוד. בשנת 2020 הכנסות התאגיד הגיעו לכ-974 מיליון דולר בזכות פעילות מדיה צומחת. הרווח הנקי הסתכם בכ-131.8 מיליון דולר, ובשנת 2020 נרשם גידול של כ- 71% בפעילות העסקית בזכות מדיה מפותחת. בארגון מועסקים כ-800 עובדים סה”כ. כמו עסקים רבים, ובמיוחד עסקי הבידור, הקורונה הצליחה להשפיע על המופעים ומחיר המניה ירד ל-46$ ליחידה, מאז התאושש המשק ומופעים החלו לחזור, ויחד איתם התאוששה המניה ועלתה לשער של כ-58$ ליחידה, לארגון כיום חובות בשווי 621 מיליון דולר, והוא נסחר בשווי שוק של כ-4.2 מיליארד דולר.

הצד הפחות יפה של תעשיית ההיאבקות המקצועית

תעשיית ההיאבקות המקצועית נמצאת תחת ביקורת עזה עקב תנאי העסקת ה”פרפורמרים” אשר גורמים לתוחלת חיים קצרה יותר של מתאבקים, יש הטוענים שהיא קצרה ב-20 שנה מהממוצע האמריקאי. ב-23 במאי 1999 בקנזס סיטי, מיזורי, המתאבק אואן הארט בדמות ה”בלו בלייזר” התבקש לעשות כניסה מרשימה, אשר היה אמור “לעוף” לתוך הזירה על ידי השתלשלות מגג האולם באמצעות כבלים. באופן מפתיע באמצע הפעלול התנתקה הריתמה ואואן הארט צנח מגובה 17 מטר לתוך הזירה. הוא הובהל לבית החולים במצב קשה, ובהמשך מת מפציו.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

ביידו
Baidu: אימפריית הטכנולוגיה הסינית כובשת יעדים חדשים ומפתיעים
אל סלבדור
עיר ביטקוין באל סלוודור
פסגת האקלים
פסגת האקלים באנרגיות ירוקות
השקעה אלטרנטיבית
השקעה אלטרנטיבית באספנות
מוצרים מובנים
הגנה על הכסף שלנו באמצעות מוצרים מובנים