השקעות אלטרנטיביותהשקעות אלטרנטיביות

כתב: דור אסף

את אבקת השרפה המציאו הסינים במאה ה- 9, אך רק בתחילת המאה ה- 13 התחילו בני האדם להשתמש בכלי נשק בתור כלי שובר שוויון בשדה הקרב, מאז ועד היום תעשיית הנשק נמצאת במגמת שיפור מתמדת, מלחמות וסכסוכים דורשים ייצור אין סופי, ותעשיית הנשק צריכה לספק את הצורך, החל מקליע של אקדח, רובה ועד לספינות מלחמה ומטוסים.

אז מהו בעצם תעשיית הנשק העולמית

תעשיית הנשק הבינלאומית מורכבת מחברות אשר מייצרות נשקים ומוצרים ביטחוניים למדינות או לתאגידים כאלה ואחרים. הדירוג של חברות הביטחוניות נאסף ברמה הגלובלית ונמדד על ידי מאגרי מידע שונים כמו מאגר המידע Defense News. הדירוג לא מעיד רק על החוזק ועל צמיחה במכירות החברה אלה גם על עוצמתן וחוסנן בפני השינויים שקורים בעולם כמו מגפת הקורונה. אך כמובן כאשר הכלכלה של המדינות נפגעת כמו שקרה בשנה החולפת, תקציבי ביטחון של מדינות מסוימות עשויים לרדת באופן משמעותי. בין החברות הביטחוניות הגדולות בעולם ניתן למצוא את
לוקהיד מרטין (סימול LMT) יצרנית מטוס ה-F35. לוקהיד מרטין היא חברה בורסאית אשר שווי החברה הוא כ- 105.68 מיליארד דולר.  כאשר הכנסות החברה הסתכמו השנה בכ- 66.01 מיליארד דולר. שווי המניה של החברה עומד כיום על 381.49 דולר.
חברת בואינג (סימול BA) יצרנית הענק המוכרת בעיקר בשל ייצור המטוסים, נחשבת לשחקן משמעותי בייצור הביטחוני העולמי, שווי החברה הוא כ- 138.41 מיליארד דולר, כאשר הכנסות החברה הסתכמו בשנה האחרונה בכ-56.47 מיליארד דולר, שווי מניה עומד כיום על כ-236.8 דולר ליחידה. חברה נוספת ומשמעותית היא ג’נרל דיינמיקס (סימול GD) אשר נחשבת ליצרנית המפורסמת של מטוס ה- F16 , אחד המטוסים הטובים בעולם. שווי החברה כיום הוא 53.19 מיליארד דולר, כאשר הכנסות החברה הסתכמו בכ-38.57 מיליארד דולר, ג’נרל דיינמיקס נחשבת לחברה בורסאית ומחיר מניה הוא 188.54 נכון ליום המסחר האחרון.

נציגות כחול לבן

גם לישראל יש נציגות משמעותית בתחום, כאשר התעשייה האווירית  (סימול IAI) שהיא כיום אחת החברות החזקות בארץ ובעולם, חברת אלביט מערכות, אשר נחשבת לאחת מיצרניות הטילים המובילות בעולם, שווי החברה כיום הוא כ-18.61 מיליארד ₪, ומחיר מניה עומד על כ-421.2 ₪, ומחיר המניה עלה בכ-10.9% מתחילת השנה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

יהלומים
השקעה נוצצת: כיצד ניתן להשקיע ביהלומים
דומינוס פיצה
דומינוס פיצה והמהפכה הטכנולוגית בשירות
קניון או חנות וירטואלית
קניון או קניות אונליין?
פינוי בינוי
פינוי בינוי הולנדי: בית מגורים בהולנד הודפס במדפסת תלת ממד
סקירת שווקים אלטרנטיבית
סקירת שוק ותחזיות – לתיק ההשקעות המסורתי והאלטרנטיבי