הנדלן בארץ

שוק הנדל”ן מהווה את אחד מנתיבי ההשקעה המבוקשים ביותר בעבור ציבור המשקיעים. תרבות המשפחה הקטנה אשר מתפתחת בשנים האחרונות בישראל מהווה הזדמנות השקעה מצוינת. מדוע? להלן הפרטים.

שוק הנדל”ן בישראל: תוסס ובעל פוטנציאל

 זה לא סוד ששוק הנדל”ן נחשב מאז ומתמיד לנתיב השקעה בטוח, ביחס לשוק ההון התוסס. למעשה, מאז ומעולם משקיעים חיפשו הזדמנויות נדל”ן, כאשר מגמה בולטת שהתרחשה בשנים האחרונות היו לרוב קבוצת רכישה כמו גם רכישה של קרקעות חקלאיות, בשל עידוד ממשלתי להפשרה של קרקעות בעקבות מיעוט קרקעות פנויות לבנייה של מבני מגורים ומסחר. אולם, מגמה מסקרנת בתחום הנדל”ן מגיעה דווקא מכיוון שונה – משפחות קטנות וזוגות צעירים. למרות שישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בעולם המערבי בשיעור הילודה, ניתן לראות מגמה הולכת וגוברת של זוגות שמחליטים לא להביא ילדים לעולם או יחידים אשר מעוניינים לבצע רכישה של דירה קטנה. בעקבות כך, החלו לקדם פרויקטים במרכזי הערים של דירות קטנות במחירים נגישים, מה שמהווה בעבורכם כמשקיעים הזדמנות השקעה מצוינת, כחלק מגיוון תיק ההשקעה.

מהן ההשפעות בטווח הרחוק על שוק הנדל”ן?

ניתן לראות כמקרה בוחן את גרמניה, הנחשבת לאחת המדינות עם ריכוז הילדים הנמוך באירופה ואפילו בעולם. בעשור האחרון החלו יזמי נדל”ן להקים יחידות דיור בעבור זוגות או יחידים, מתוך הבנה כי בנייה של קומפלקסים עם דירות קטנות יכולה להניב תשואה נאה לאורך זמן, בעיקר בזכות התערבות ממשלתית אשר מאפשרת לצעירים כמו גם לזוגות לחתום על הסכם שכירות ארוך טווח, מה שמקנה לציבור המשקיעים תשואה חודשית קבועה. בישראל המצב שונה, בעיקר בשל מיעוט קרקעות להפשרה כמו גם בנייה מסיבית של דירות 4-5 חדרים. בנתונים הרשמיים של משרד השיכון משתקפת תמונה דומה: שטחה של יחידת דיור ממוצעת הוא 193 מ”ר, ועל כן לא מעט מציבור משקיעי הנדל”ן החליטו להסיר את ידם מהענף בעקבות החמרה של היבטי המיסוי בשילוב של מחירים גבוהים לטובת השקעה. על כן, לא ניתן לדעת בוודאות מה יהיה היקף ההשפעה. אולם, בעקבות מגמה חדשה של משפחות קטנות ניתן בהחלט לאתר הזדמנויות נדל”ן חדשות בדמות פרויקטים רחבי היקף כמו גם חברות נדל”ן המספקות לציבור המשקיעים אפשרות להשקיע בהון ראשוני נמוך יחסית – ובתמורה לקבל דריסת רגל בתחום אשר הולך ומתפתח.

פתח של עידן חדש

מצוקת הדיור כאן בישראל איננה חדשה. בשל כך, נדרש לבצע חשיבה מחודשת הן על היקף הבנייה והן על סוג הבנייה, כל זאת בכדי להבטיח כי כלל החלקים בציבור יוכלו לקבל את המענה המדויק לצרכים שלהם. מאחר ומדובר במגמה חדשה יחסית, היא עדיין בתחילתה. אולם, ככל שדור ה Y  ו ה Z יתבגר ובהתאם לכך גם ישתלב בתחום הדיור, ניתן יהיה לראות שינוי מגמה של השכרה במקום רכישה, ועל כן בעבור משקיעים שמחפשים לקבל תשואה חודשית קבועה שנעה בין 5%-12% מדובר בדרך מצוינת להצטרף לשוק הנדל”ן התוסס בתנאי סף נמוכים הרבה יותר מאשר השקעה מסיבית של מיליוני שקלים בעבור רכישה של דירות גדולות ויקרות, בין אם מדובר בדירות במרכזי הערים או בפריפריה. על כן, השפעות של תרבות המשפחה הקטנה יכולות בהחלט לשנות את כללי המשחק, אולם מדובר בתהליך ארוך טווח.

לפיכך, מומלץ לבחון את המדיניות הממשלתית ובייחוד של משרד השיכון האמון על הנושא ובהתאם לכך קבלת החלטות אשר ישנו את מפת הנדל”ן של ישראל, כמו גם לברר אודות קרנות מובילות המתמחות באיתור של הזדמנויות השקעה בשוק הנדל”ן ובהתאם לכך יצירת תיק השקעות המשלב בין השקעות בשוק ההון לבין נדל”ן, כמו גם השקעות אלטרנטיביות המשקפות את היכולת שלכם כמשקיעים לחשוב אסטרטגית ולטווח הרחוק.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם


*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

מטא
מטא לא מתאוששת: עובדי ה-AI של מטא כבר לא מאמינים בחברה ונוטשים
גוגל
גוגל מתחילה לפעול בשוק הקריפטו
ההשקעה הירוקה של הסעודים
ההשקעה הירוקה של הסעודים
NFT
OpenSea נפרצה ונגנבו אסימוני NFT בשווי מיליוני דולרים
תעשיית החלל
תעשיית החלל – לאן מועדות פנינו, ואיך לוקחים חלק בחגיגה?