fedex

Fedex: חברת משלוחי האקספרס הגדולה והמצליחה בעולם

המרוויחות הגדולות של תקופת הקורונה הן ללא ספק חברות השילוח שזכו לאחר שנים רבות לתהודה ציבורית רחבה. אולם, חברה אחת ניצבת מעל כולן ומהווה את אחד מסיפורי ההצלחה הגדולים של חברות המשלוחים – הלוא היא FedEx.

חברת Fedex הוקמה בשנת 1971 ע”י פרדריק סמית, בתור פרויקט במסגרת הלימודים. למעשה, פרדריק היה בין הראשונים לזהות את הפוטנציאל הגלום בביצוע של משלוחים ממדינה למדינה באמצעו מטוסים, ובכך להוזיל באופן משמעותי את עלויות השילוח שהתבצעו עד אז דרך הים. לימים, הפך המיזם שלו לחברה מצליחה ומשגשגת שמעסיקה עשרות אלפי עובדים ושווה מיליארדים. החברה זכתה לחשיפה לא מעט בזכות סרטים וסדרות שהציגו את הלוגו של החברה שהפך למזוהה מאוד ואפילו לסמל סטטוס, ובהתאם לכך את החברה למותג נחשק שפועל באופן גלובלי ומספק שירותי משלוח אקספרס בכל רחבי העולם, כולל ישראל. הייחוד של החברה נובע מהיותה חברה שידעה להשכיל ולבצע את תהליך השילוח דרך מרכזי מיון עצומים בגודלם. ברחבי העולם קיימים כ 10 מרכזי מיון,  כאשר המטה הרשמי של החברה ממוקם בארה”ב ופועל 24/7 מטנסי. החברה מפעילה צי של יותר מ 650 מטוסים ו 120 אלף משאיות הפצה, אולם הייחוד של ביחס למתחרותיה נובע מתוך שימוש באמצעים טכנולוגיים שנועדו לבצע את תהליך המיון וההפצה באופן מהיר, כחלק מהבנה כי בעידן שבו נשלחים מעל ל 40 טון של חבילות נדרש לספק שירות מהיר ואיכותי, והיא אכן עושה זאת בהצלחה יתרה.

סביבה תחרותית שמשפרת את תמהיל השירות

זה לא סוד שחברות השילוח זכו בזמן תקופת הקורונה לתשומת לב רבה, בעיקר בשל ההשבתה במשק והזינוק במספר הרכישות אונליין. פדקס הצליחה למנף את המשבר הכלכלי לטובת התרחבות, גם כאן בישראל. זה הזמן להסביר כי ישראל נחשבת לאחד המוקדים המשמעותיים ביותר של פעילות החברה בשל היותה מדינה שמייבאת ומייצאת מגוון רחב של סחורות, ועל כן החברה חתומה על מספר הסכמים אסטרטגיים בהיקפים של מיליונים כבר שלושה עשורים, לא רק מול התעשייה המקומית אלא גם מול לקוחות פרטיים שמשתמשים בשירות של החברה לצורך ביצוע משלוחים לחו”ל. בין הלקוחות של החברה כאן בישראל ניתן למנות גם את התעשייה הביטחונית כמו גם תעשיית ההייטק, הפארם והביוטי.

תדמית מצוינת לצד שימוש בטכנולוגיות שהופכות את פדקס לחברה מובילה בתחומה

השירות של פדקס נחשב לשירות יעיל ואיכותי לא רק בשל יכולת השינוע המהירה אלא גם בשל תהליך פיקוח מחמיר ונהלים שהפכו לסטנדרט של ממש בענף השילוח שעובר שינויים מרחיקי לכת בזכות הקדמה הטכנולוגית המאפשרת לבצע שליטה מלאה על תהליך השילוח, לא מעט בזכות שימוש ברובוטיקה ובינה מלאכותית. מנועי הצמיחה של החברה כוללים לא רק את המשלוח אקספרס אלא גם פתרונות לוגיסטיים משלימים: שירותי תובלה, ביטוח, מרכזים לוגיסטיים וכן תמיכה המתבצעת דרך מגוון אמצעים דיגיטליים. מעבר לכך, החברה מיישמת במשך שנים פעילויות חברתיות שכוללות תרומות לנזקקים וכן שמירה על איכות הסביבה, ולכן הצליחה לבנות סביבה קהל לקוחות נאמן כמו גם קהל משקיעים שיודע כי מדובר בחברה שפועלת כבר למעלה משלושה עשורים לצורך שיפור חווית הלקוח ובהתאם לכך יצירה של מנועי צמיחה שגורמים לתדמית של החברה להיתפס במשך שנים רבות כחברה רצינית ובעלת סטנדרט שירות יוצא דופן, וזאת למרות התחרות העזה עמה היא מתמודדת.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

סקירת שוק
סקירת שוק אלטרנטיבית – הקריפטו ממשיך לרכז עניין ומלחמת הסחר מרימה ראש
תשתיות ואוויר נקי
זהב OUT – תשתיות ואוויר נקי IN
השקעות
אמבארק : משאית חשמלית ללא נהג
היום שאחרי הקורונה
השקעות חוץ בורסאיות 2021: טכנולוגיות המחר
רכב חשמלי
כמה מס תשלמו על הרכב החשמלי הבא שלכם?