Meat Tech

זה הזמן להוציא את המצילות, להכין את הכפיים, להתקשר ליועץ ההשקעות ולקבל בתרועת ניצחון את הטרנד הכי חם בבורסות בישראל וברחבי העולם: סקטור הפודטק, וספציפית חברת מיט-טק (Meat Tech), עושים הדים ומגייסים מיליארדים, עם גרפים בירוק בוהק וערכים של פי עשרה ויותר ביחס לאשתקד. כל המידע, הסכומים, ההמלצות והטיפים למשקיעים ב – Meat Tech, לפניכם.

מה זה פודטק, ומי זו Meat Tech?

בנובמבר השנה (2020) קרה דבר מדהים בנס ציונה: מסעדת the Chicken פתחה את שעריה, בהזמנת שולחן מראש בלבד, לסועדים הרפתקנים. המסעדה היא מסעדת בוטיק והתפריט שלה מצומצם וכולל שני סוגים של מנות בשריות עם תוספות וקינוח. מה הייחוד, אתם אולי שואלים? ובכן, הייחוד הוא שהמסעדה, מבית חברת SuperMeat, מגישה מנות של בשר שמודפס, במדפסת תלת מימד מדיו ביולוגי המכיל תאי גזע של תרנגולת (או עגל), ללא שחיטת בעלי חיים. זה נקרא “בשר מתורבת”, ומי שטעם, אומר שיש לו טעם דומה מאוד לטעם של עוף “אמיתי”, כזה שנולד ונשחט – ולא כזה שהודפס במדפסת.

טכנולוגיות פוד-טק (FoodTech) עוסקות בשיטות חדשניות לפיתוח אוכל בשילוב טכנולוגיות. מיט-טק (Meat Tech) היא בין החברות המובילות בתכנון וייצור של בשר למאכל, או במילים אחרות: היא מפתחת את האפשרות להדפיס סטייקים וחלקי בשר אחרים, עם נאמנות לטעם המקורי ומבלי לגרום סבל לכל כך הרבה בעלי חיים. מדובר, ללא ספק, בתחום עולה. משקיעים שמחפשים את הדבר הבא בחדשנות, את הסקטורים המסקרנים המתאפיינים בגיוסים גדולים ופופולאריות גואה של משקיעים: ייתכן שזה הדבר הבא עבורכם.

מה עשתה Meat Tech בשנה האחרונה?

מיט טק הודיעה לראשונה שהצליחה להדפיס שכבת בשר, המורכבת מתאי שומן ושריר, רכה ומתאימה למאכל, ביולי השנה (2020), ובהודעה זו סיכמה מהלך מוצלח מאוד של התפתחות. מבחינת המשקיעים, מדובר היה כמובן במנה בטעם מדהים: אם בתחילת ינואר נמכרה מניית מיט-טק בשער של כ – 160 אגורות, בתחילת יוני הגיעה המנייה לשער שיא של 650 אגורות.

Meat Tech היא ממש לא החברה היחידה בשוק העוסקת בפיתוח של בשר מתורבת, אבל היא בהחלט מהמובילות ופורצות הדרך. עוד בשוק, אנחנו רואים את חברת Future Meat שממוקמת גם היא ברחובות ונשענת בפיתוחיה על מחקרים של האוניברסיטה העברית, חברת SavroEat (גם היא בנס ציונה) שהונפקה בנובמבר השנה בבורסה לניירות ערך בתל אביב סביב שווי של 170 מיליוני שקלים,  ואת Eat Just האמריקאית, שהמוצרים המתורבתים שלה כבר נמכרים במרכולים של סינגפור.

ישראל – חממת אגרוטק ופודטק בין לאומית

בישראל פועלות מאות חברות בתחום הפודטק, הרוב המכריע שלהן בן שלוש שנים או פחות. הגיוסים וההשקעות לתחום הפודטק הכפיל את עצמו פי עשרה ויותר בחמש השנים האחרונות – ועוד ידו נטויה. בסינגפור, כאמור, מוצרי בשר מתורבת כבר הפכו לחלק מהנוף, והמהפכה עוד רחוקה ממימוש או היחלשות.

כיום, מרבית האפשרויות להשקיע בתחום וליהנות מהתשואות העולות, מתרכזות מסביב לרכישת מניות של החברות העוסקות במלאכה. קרנות השקעה רבות מממנות גיוסים גדולים של חברות אלה אולם לא תמצאו בין שפע מוצרי ההשקעה המוצעים קרן שמתמחה בהשקעה בפודטק (אתם יכולים להשקיע בתחום האנרגיה המתחדשת, זה הכי קרוב שתמצאו). כאמור, מי שהשקיעו בחברות כמו מיט-טק בשנים האחרונות, הרוויחו תשואה גבוהה במיוחד (השנה: 125%). בעוד השוק חדש ואין איש יודע איך יתפתח ועם אילו חסמים בלתי צפויים ייאלץ להתמודד, הערכות האנליסטים הן שהשוק הרבה, הרבה לפני מיצוי הפוטנציאל שלו. זה עשוי להיות זמן מוצלח להמיר חלק מהמוצרים הספקולטיביים בתיק ההשקעות שלכם – להשקעה במיט-טק או בחברות פודטק אחרות.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

אנרגיה מתחדשת
אנרגיה מתחדשת – מה היא ואיך נשקיע?
שוק הקריפטו
שוק הקריפטו בתורכיה: הלירה התורכית צונחת והאזרחים נוהרים לקריפטו
השקעה בקרן בריאות
השקעה בקרן בריאות – לייצר מינוף אנושי וכלכלי כאחד!
חברות הנפט
חברות הנפט נופלות, וחברות האנרגיה הירוקה עולות
חברת הביטוח מנורה מבטחים משקיעה אלטרנטיבי