NFT

אומרים ששוק הקריפטו סיפק את הקרקע לצבירת עושר עבור כ – 100,000 מיליונרים חדשים מסביב לעולם. השוק התנודתי, שעד לפני זמן לא רב נשלט בעיקר על ידי מפתחים ומשקיעים צעירים, אמיצים ובעלי חזון, הוא שוק תנודתי במיוחד – אם ניקח לדוגמה את הדוג’קוין, מטבע שנסחר היום סביב מחיר של 13 סנט, ניראה כי בחודש שבין ה – 7 לאפריל עד ה – 8 למאי אשתקד (2021), טיפס שווי המטבע בכ – 1,000%. מי שהשקיע רק 1,000 דולרים בדוג’קוין בדיוק סביב חלון הזמן הזה – יכול היה להפוך את אותם 1,000 דולרים ל – 1,000,000 דולרים. המטבע הקריפטוגרפי את’ריום, שהוא המטבע בעל שווי השוק השני הגדול ביותר בשוק הקריפטו, עלה במהלך שנת 2021 כולה בכ – 385%, והיווה ערוץ השקעות אלטרנטיביות הרבה פחות הפכפך ומסוכן ביחס למטבעות קריפטו קטנים כמו הדוג’קוין.

האת’ריום הוא אחד מהמטבעות הראשונים שייצרו תשתיות למה שמכונה “אסימונים חסרי תחליף”, או – NFT. אסימונים כאלה מייצגים יצירות אומנות או נכסים דיגיטליים, כאשר כל מטבע המקושר לבלוקצ’יין, הוא יחיד ומיוחד ומקושר ליצירה ספציפית. שוק ה – NFT גלגל במהלך שנת 2021 כ – 40 מיליארדי דולרים, ואין ספק שהסכום הולך ועולה, עם העלייה בפופולאריות ה – NFTs.

בניגוד לעולם יצירות האומנות, שהוא קלאסי, סולידי ומוכר, ובו יש אומנים שמוכרים את יצירותיהם בסכומי עתק ובתדירות גבוהה אולם הם בהחלט לא הרוב – בעולם ה – NFTs, אנחנו שומעים חדשות לבקרים על אומנים אנונימיים שהעלו יצירות לפלטפורמות מכירת NFTs ובתוך דקות – הפכו למיליונרים. הסיפור האחרון שסקרנו מסוג זה היה על בן ה – 12 מפקיסטן שמכר יצירות בפורמט NFT ובמחיר כולל של כ – 250,000 דולרים בתוך תשע שעות. הסיפור הבא, שללא ספק ייכנס להיסטוריה של המכירות המוצלחות בפלטפורמות ה – NFT, מגיע דווקא מישראל, והוא שייך לאמנית הישראלית הצעירה טליה צורף, שזה אך נכנסה לרשימת ה – 30 מתחת לגיל 30 של מגזין פורבס. צורף, מאיירת האופנה בת ה – 23, כבר מחזיקה בתיק עבודות מרשים במיוחד: היא עבדה עם שאנל וורסאצ’ה, היא אורחת קבועה בחשבונות הרשתות החברתיות של ידוענים וידועניות כמו ג’יג’י חדיד ואחרים, והיא מחזיקה בחשבון אינסטגרם עם מעל 200,000 עוקבים.

“אירועי האופנה הפסיקו, הייתי צריכה לחשוב על משהו חדש”

צורף מספרת כי בשנתיים האחרונות, עם מגיפת הקורונה, אפשרויות העיסוק שלה הצטמצמו. שבועות האופנה שנחגגו בנוכחות של אלפי אייקונים ופאשניסטות מכל רחבי העולם פסקו כמעט לחלוטין, וצורף נותרה ללא תעסוקה. על תחום ה – NFT שמעה מחבר, לאחר שאומן דיגיטלי בשם ביפל עשה היסטוריה, ומכר יצירה דיגיטלית שלו תמורת כ – 65 מיליוני דולרים. או אז, ביחד עם שותפה לימים אסף סלע, החליטה להתנסות בתחום מכירת יצירות דיגיטליות באמצעות NFT – והשאר היסטוריה.

שני מיליון דולרים ביומיים

את היצירה הראשונה שמכרה צורף בפלטפורמת OpenSea, היא תמחרה ב – 0.08 את’ריום, שהם בערך 250 דולרים. בתיאור היצירה, סיפרה צורף לא רק על תוכן ה – NFT אלא גם על המחוייבות שלה להעצמת נשים אומניות ועל החשיבות שבנוכחות נשית בשוק הקריפטו ופרוייקטים של NFT. מהרוכשים הראשונים של העבודות של צורף היתה רנדי צוקרברג, אחותו של מייסד פייסבוק, וצורף תוייגה בחשבון הפייסבוק של צוקרברג לאחר הרכישה. מאז, מכרה צורף מעל 8,000 איורי אופנה ייחודיים באמצעות NFT, דרך פלטפורמת OpenSea ודיסקורד. בתחילת החודש (פברואר 2022) קבעה צורף שיא עולמי חדש בתחום ה – NFT, כשמכרה בתוך דקות ספורות מעל 4,000 יצירות NFT המקושרות לאיורים מקוריים שלה, בסכום של מעל מיליון דולרים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

שוורים ודובים
שוורים ודובים: מדד הפחד מזנק ב-24%, אירופה שוקעת לתוך משבר אנרגיה כאשר מחיר הגז הטבעי מזנק ב-180%
אנרגיה מתחדשת
הטכנולוגיה של העתיד: נטרול פחמן
fiverr
חברת fiverr – סיפור הצלחה
ביוטק
השקעות ביוטק – מה קורה כשחדשנות רפואית ומינוף פיננסי נפגשים?
מה מומלץ לעשות לאחר תאונת עבודה?