NFT
NFT

אמן הקעקועים האמריקאי סקוט קמפבל, שקעקע סלבריטאים כמו רוברט דאוני ג’ויניור, קורטני לאב והווארד סטרן, שילב זרועות עם סטודיו העיצוב המפורסם CTHDRL כדי להביא את ה – NFT לעולם הקעקועים. ביום שישי ה – 6 למאי 2022, בשעה 15:00 שעון החוף המזרחי, קמפבל ו CTHDRL השיקו גלריית NFT ייחודית בשם Scab Shop. כחלק מן האוסף של העונה הראשונה שלה הגלריה תמכור כ – NFT עיצובי קעקועים מ – 12 אמני קעקועים מוכשרים ופופולאריים במיוחד. 

NFT של Scab Shop יחיו לנצח

בשביעי לאפריל 2022 קהילת Scab Shop הנפיקה 5,000 כרטיסים המכונים Scab Shop Pass. בהודעה רשמית לעיתונות חשפו יוזמי הפרויקט כי רק מחזיקי Scab Shop Pass יוכלו להציע הצעות במהלך המכירה הפומבית של הסדרה הראשונה באסימונים חסרי התחליף של Scab Shop. עוד פורסם כי כל מחזיק NFT מהסדרה הראשונה של Scab Shop יהיה זכאי לפגישת קעקוע בודדת עם האמן שיצר את עיצוב ה – NFT המקורי. האמן ינציח את העיצוב כקעקוע אמיתי על עורו של הקונה, הקעקוע ישמש עוד הוכחה לבעלות על ה – NFT. 

קעקועים אמנם כבר נחשבים נצחיים אולם שילובם עם אלמנט NFT מוסיף להם עוד מימד. לפי דבריו של קמפבל עצמו “אנשים תמיד מחברים קעקועים עם הרעיון של קביעות אבל אני חושב שזה בגלל שהתרגלנו לחשוב על עצמנו כקבועים. למעשה מכל הפלטפורמות שאנחנו מכירים ליצירה ואומנות (ציור, פיסול וכד’), קעקועים הם דווקא לא הנצחיים ביותר”. 

הסדרה הראשונה של ה – NFT משלבת יצירות של תריסר אמנים


לצד עבודות של סקוט קמפבל ה – Scab Gallery תמכור במכירות פומביות קעקועי NFT של אחד עשר אמנים נוספים והם : הנרי לואיס, אנדרה מלקום, שון מטקסס (Sean from Texas), נית’ן קוסטצ’קו, ברוק קנדי, ג’וש לין, ספיידר סינקלייר, דר’ הו (Dr. Woo), סאשה מסיוק, מיסטר קרטון (Mister Cartoon או מר קריקטורה, בעברית) וטאטי קומפטון. 

למרות שאמנים אלה כבר רכשו לעצמם מוניטין מרשים בעולם היצירות לקעקועים, קמפבל מאמין שהשילוב החדש בין עולם הציור הקבוע על הגוף והקעקועים לבין עולם האסימונים חסרי התחליף יש את היכולת להשפיע לחיוב גם על המוניטין שכבר יש לאומנים אלה. 

הרעיון הוא לאסוף ולשמור עיצובי קעקועים באותו אופן בו נאספים ונשמרים כיום פריטי אמנות מובילים אחרים. המנגנון של NFT יכול לסייע למקעקע לצמוח מבעל מלאכה לאמן משובח. זאת משום שהעבודה זוכה להערכה בזכות הרעיון והיצירתיות וללא תלות במיומנות הנדרשת כדי ליישם אותה על העור ולהפוך אותה לקעקוע של ממש.

הסדרה החדשה של קעקועים ב – NFT מסמנת אולי את תחילתו של עידן חדש בקעקועים 

קעקוע בצורה היותר מוכרת שלו, כציור בדיו המוחדר אל מתחת לעור, קיים לפחות מאז התקופה הנאוליתית (המכונה גם “תקופת האבן החדשה”, תקופה פרהיסטורית שתחילתה בסביבות 10,000 לפני הספירה). מדובר בתעשייה שמתגאה במסורת עד כדי כך שגם כיום ישנם עדיין אמנים שעובדים בשיטות עתיקות. עם זאת, תעשיית הקעקועים היא מגוונת ואמני הקעקועים מציגים תפישות שונות ורבות, ביניהם כאלה שדווקא תופשים את הצד ההפוך של המתרס ומתגאים בשיפור מיומנויות ובפיתוח טכניקות חדשות. משגך, זה היה רק עניין של זמן עד שקעקועים יעשו דרכם אל תוך עולם ה – Web-3, הדור הבא של אינטרנט שמתמקד בהעברת הכוח מחברות ענק אל משתמשים פרטיים באמצעות טכנולוגיות בלוקצ’יין  וביזור (decentralization). 

ככל שאנחנו מבלים יותר ויותר זמן בעולמות דיגיטליים, ובסופו של דבר, כפי הנראה, במטאוורס, יהיה חשוב לאצור את הזהויות המקוונות שלנו כמו את אלה הפיזיות. Scab Shop מקווה לשמש כלי מרכזי בהתאמה אישית זו. קמפבל מסביר כי קעקועים משחקים תפקיד חשוב באופן שבו אנחנו מגדירים את עצמנו כמו גם בזה שבו אחרים רואים אותנו, והוא מתאר מפגש יצירתי של אדם עם הזהות המקוונת שלו – למשל, באמצעות קעקועים זהים שנרכשו ב – NFT ומיושמים גם על האישיות הפיזית, וגם על האוואטר הדיגיטלי. 

ליאור מור

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה אלטרנטיבית
השקעות אלטרנטיביות: שטחי נדל”ן למשרד ועסקים מושכרים במחירים גבוהים, הביקוש לא גווע
השקעה אלטרנטיבית
האם הטכנולוגיה של פיליפ מוריס תשנה את תעשיית הטבק?
עיר צפה
הסטארט אפ החדש של סעודיה: מחפשת משקיעים לעיר אקולוגית צפה
השקעות אלטרנטיביות
לבנות תשתיות לתיק הנכסים שלכם
בשר מתורבת
הגיוס הכי גדול בעולם בתחום הבשר המתורבת: 347 מיליוני דולרים לפיוצ’ר מיט